writer ~ painter

Maluju obrazy, píšu nejen reklamní texty a doufám v lepší svět.

tel: +420 728 152 753

email: janajulinko@gmail.com

 

Jak jsi se dostala ke Got Neighbours?

Jednoho slunného dne na Bertramce před více než deseti lety, doba byla plná příslibů a káva oslazená o trochu víc. Ten název byl jeden z mých prvních copywriterských počinů a mezi jeho přednosti patří to, že každý stráví přibližně 20 minut vysvětlováním, co znamená a jak se píše.

Co děláš kromě toho, že jsi členkou Got Neighbours (práce, volný čas)?

Píšu (komerčně i volně), maluju a učím, chtěla bych vidět všechny kontinenty, naučit se pozici vrány a zažít moment, kdy krása spasí svět.

Myslíš, že má GN svoje místo pod sluncem?

Vypadá to, že ano, i když se občas trochu ztrácí v mlhovinách.

Co tě naučilo členství v Got Neighbours? Pokud vůbec něco.

Že zahajování výstav je zajímavou improvizační disciplínou a porada zajímavou disciplínou diskuzní. A že u obého škodí, když člověk nehlídá míru alkoholu.

Čemu dalšímu by se mělo podle tebe sdružení do budoucna věnovat?

Napřed dokončit naplánované či rozpracované projekty a pak začít budovat světovou proslulost. Anebo všechno přehodnotit a začít úplně odjinud. Ano, je vidět, že v této věci mám zcela jasno.

Co tě na tom všem okolo vašeho spolku nejvíc baví (celkově, nebo jen momenty)?

Vědomí, že mám okolo sebe síť kreativních lidí a že tato síť se různě mění a zvětšuje. A také idealistické plánování velkolepých projektů, zkoumání, kam až se dá natáhnout deadline, veselé vernisáže a fakt, že si pořád máme co říct.

Máš nějaký recept (klidně rychlovku) na život?

Jediná jistota je změna, jak říkal Buddha. A jak o té otázce přemýšlím, v hlavě se kumuluje hromada citátů, písní a nahodilých chuchvalců slov, takže to zde raději stopnu.